Přeskočit na hlavní obsah

VĚDECKÁ RADA

Vědecká rada WellU je poradní orgán společnosti, který aktivně ovlivňuje směr rozvoje organizace v oblasti výzkumu a přípravy inovativních přírodních přípravků. Vzhledem ke zkušenostem významných vědců pod vedením prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Frydrychowského vznikají jedinečná kosmeceutika a nutraceutika, založená na přírodních výtažcích s vědecky dokázanými účinky.

Naši vědci se inspirují silami přírody. Ve snaze zajistit co nejvyšší kvalitu, se připravují technologie k získávání přírodních výtažků z rostlin a bylinek. K dalším, ve světovém měřítku jedinečným látkám vypracovaným vědci WellU, patří složky získávané z vybraných druhů sladkovodních a mořských ryb. Jedinečnost komponentů spočívá v tom, že se získávají metodou extrakce za studena – jeden z nich je patentovaný, zatímco ostatní jsou předmětem obchodního tajemství společnosti. Extrakce za studena umožňuje zachovat biologickou aktivitu přírodních aktivních látek z kůže ryb. Jejich různorodost má přímý vliv na opravné procesy v lidské kůži a má také široké uplatnění v nutraceutikách – v novém odvětví na podporu regeneračních a léčebných procesů. Bohatství aminokyselin, peptidů, bílkovin a přírodního kolagenu tvoří esenci životodárných prvků, které jsou neustále zkoumány vědci WellU.

Šéf vědecké rady WellU

Prof. dr. hab. n. med. Andrzej Frydrychowski. Významný vědec, který má na svém kontě 7 patentů a víceré ocenění získané například v Ženevě a Bruselu. Je autorem unikátní metody získávání kolagenu, díky které se zcela zachovává jeho původní struktura a jedinečné vlastnosti. Tento objev změnil moderní kosmeceutika a nutraceutika. Prof. Andrzej Frydrychowski je od roku 2003 spojený s WellU. Po celou tuto dobu uskutečňuje výzkum a jeho výsledky využívá při vypracovávání dalších generací přípravků.

Profesor je aktivním členem Polského fyziologického spolku (Polskie Towarzystwo Fiziologiczne). Je také členem Polského spolku pro akupunkturu (Polskie Towarzystwo akupunkturní), v němž zastává funkci člena Státního řídícího výboru, předsedy Státní vědecké komise pro akupunkturu a předsedy Pomořanského pobočky. V roce 1999 byl jmenován Čestným členem Polského spolku pro akupunkturu.

Profesor Andrzej Frydrychowski je také autorem a spoluautorem devíti patentů a patentových přihlášek. Jeho obrovské zkušenosti a znalosti potvrzuje uznání světových vědeckých grémií.

Prof. Andrzej Frydrychowski získal během vykonávání své profese celou řadu ocenění a vyznamenání, kromě jiných:
  • Zlatou medaili s vyznamenáním na výstavě Brussels Eureka 97.
  • Speciální ocenění vlámského ministra pro finance, rozpočet a zdravotní politiku.
  • Zlatou medaili na výstavě „26 Salon International des Inventions – Geneve 98“
  • Grand Prix na I. Mezinárodní výstavě objevů INOVACE 98 za Systém neinvazivního monitoringu změn v objemu mozku.
  • Blahopřejný list z roku 1999 od předsedy Výboru pro vědecký výzkum ministra Andrzeja Wiszniewskiego za vypracování systému neinvazivního monitoringu změn krevního průtoku v mozku.
Více o kariéře prof. Andrzeje Frydrychowského si můžete přečíst na jeho webové stránce: www.andrzejfrydrychowski.pl