Biopeptide Complex

Biologicky aktivní bomba přírodních oligopeptidů a polypeptidů

Co jsou peptidy?

Peptidy jsou organické chemické sloučeniny, které vznikají spojením aminokyselinových částic prostřednictvím peptidové vazby.

  • Oligopeptidy - jsou kratší řetězce složené z 2-10 aminokyselin
  • Polypeptidy - jsou delší řetězce složené z více než 10 aminokyselin

Peptidy v kosmetice

Polypeptidy najdeme v mnoha kosmetických produktech. Polypeptidy kromě jiného odpovídají za regulaci procesů probíhajících v buňkách a za mezibuněčnou komunikaci. Významně se tak ovlivňují procesy probíhající v kůži. Oligopeptidy a polypeptidy mají totiž velmi silný účinek proti stárnutí (anti-aging efekt).

Peptidy nacházejí uplatnění také v oblasti léčby kožních chorob. Využívají se i vlastnosti, jako je schopnost stimulovat syntézu bílkovin v kůži. Nejčastěji se jedná o syntetické peptidy. Z přírodních peptidů najdeme v produktech dostupných na trhu peptidy získávané z rýže, keratinu a sóji. Vysoké náklady spojené se získáváním peptidů (zejména přírodních), významně omezují možnosti jejich širšího využití v kosmetice a doplňcích stravy ve vyšších koncentracích.

Peptidy postoupily na přední pozici "omlazujících prostředků". Jsou stabilní, nevyžadují žádné nosiče, bez problémů pronikají do míst, kde se projevuje jejich biologická aktivita. Poslední úspěchy v dermatologii směřují k tomu, že se v tomto rozsahu používají speciální vybrané peptidy, přesněji řečeno biomimetické peptidy. Dokonale napodobují ty, které se přirozeně nachází v pokožce. Jedná se o výsledek hledání takových látek, které nejenže ovlivňují restrukturalizaci kožní tkáně, ale současně i zvyšují její regenerační schopnost a navíc nezpůsobují podráždění. Vzhledem k jejich vlastnostem se používají při různých omlazovacích kúrách, zpevňování postavy, odstraňování celulitidy a pigmentových skvrn. Působení peptidů je bohatě zdokumentováno v mnoha vědeckých publikacích. "Kariéra" peptidů začala v lékařství v chirurgii - používaly se k léčbě ran a dokonale urychlovaly regeneraci tkání. Byly důsledně prozkoumány a jsou absolutně bezpečné.

Kosmetické produkty s peptidy se řadí mezi kosmeceutika, neboli produkty, jejich účinnost se pohybuje v rozmezí kosmetologie a farmakologie. Peptidy v kosmetice jsou nejčastěji tzv. biomimetické peptidy ("peptidomimetika") neboli látky, které věrně napodobují mechanismus působení a účinky způsobené jejich přirozenými ekvivalenty.

Objevil se také pojem "inteligentní peptidy" (IQ peptidy). Tak se označují peptidy s připojeným řetězcem mastné kyseliny (např. palmitové). Přípravek tak lépe proniká přes pokožku a snadněji se dostane k místu určení. Kosmetické peptidy stimulují přirozené fyziologické procesy v kůži, jsou aktivní i v malých koncentracích a splňují požadavky, které se na celém světě kladou na kosmetické komponenty, jako např. dokonalá chemická a mikrobiologická čistota a zaručená stabilita. Další výhodou jsou malé rozměry částic, které peptidům umožní proniknout přes kožní bariéry a není potřeba je uzavírat do transdermálních nosičů.

   
Ověření prodejci Ocenění Kontakt
  • EUREKA
  • Stříbrná pečeť přírody
  • Grand Prix ESTETYKA
  • Křišťálová Venuše
  • Profesionalissimus
www: czech.wellu.eu
e-mail: info@wellu.cz

WellU Sp. z o.o.
Raiffeisen Bank
943 696 3001/5500