Přeskočit na hlavní obsah

Chcete slevu 15% ?
Při nákupu na www.shopeek.cz uplatněte v košíku tento kupón: shopeek-cz-15

Biopeptide Complex

Biopeptide Complex


Metoda extrakce bioaktivních bílkovin z rybích kůží. Je základem kosmeceutik LARENS a výživových doplňků NUTRIVI, inženýrem kvalitního kolagenu v kůži, kloubech, šlachách, kostech a ve všech orgánech. Představuje účinnou alternativu pro ostří skalpelu. Je chytrou, holistickou investici do krásy a zdraví. Řešení pro ochablou pokožku, které chybí pevnost a hladkost, lámavé nehty, vlasy bez lesku, křehké kosti, slabé klouby a šlachy, oslabenou imunitu, tíživou bolest a opakující se záněty.

Blahodárné účinky BIOPEPTIDE COMPLEX:

  • nárůst kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové v prospěch zlepšení kvality kůže a mnoha orgánů v těle, mj. kostí, kloubů, chrupavek, vlasů, nehtů a mnoha dalších,
  • zpomalení aktivity enzymů způsobujících stárnutí,
  • hloubková regeneraci, výživu a péči o pleť, která se vlivem komplexu přírodních peptidů stává světlejší a má vyrovnaný tón, je pevnější, pružnější a více hydratovaná ,
  • zpomalení sekrece interleukinů, enzymů, které způsobují zdlouhavé akutní zánět.

Peptidy dělíme na tři „pracovní skupiny”:

  • Signální peptidy - vysílají signál o poškození a úbytku kolagenu, čímž stimulují aktivitu fibroblastů k tvorbě pojivové tkáně kůže - kolagenu a elastinu. Kolagen představuje 30% z celkové hmotnosti bílkovin v lidském organismu. Znamená to, že osoba vážící 75 kg má 15 kg bílkovin, z čehož až 7,5 kg tvoří právě kolagen, látka, která je odpovědná za vzhled nedotčený časem a která se podílí na životních funkcích všech orgánů a tkání. Chrání imunitní systém, zabraňuje pronikání a šíření bakterií. Po 21. roce života postupně ztrácí schopnost obnovy, proto je třeba neustále doplňovat jeho nedostatek.
  • Uvolňující peptidy - uvolňují svaly zodpovědné za vznik mimických vrásek (botoxové efekty).
  • Transportní peptidy - přenášejí aktivní látky do hlubokých vrstev kůže, díky čemuž se jejich obnova a regenerace odehrává v samotném zdroji obtíží.

Peptidy v kosmetice

Polypeptidy najdeme v mnoha kosmetických produktech. Polypeptidy kromě jiného odpovídají za regulaci procesů probíhajících v buňkách a za mezibuněčnou komunikaci. Významně se tak ovlivňují procesy probíhající v kůži. Oligopeptidy a polypeptidy mají totiž velmi silný účinek proti stárnutí (anti-aging efekt).

Peptidy nacházejí uplatnění také v oblasti léčby kožních chorob. Využívají se i vlastnosti, jako je schopnost stimulovat syntézu bílkovin v kůži. Nejčastěji se jedná o syntetické peptidy. Z přírodních peptidů najdeme v produktech dostupných na trhu peptidy získávané z rýže, keratinu a sóji. Vysoké náklady spojené se získáváním peptidů (zejména přírodních), významně omezují možnosti jejich širšího využití v kosmetice a doplňcích stravy ve vyšších koncentracích.

Peptidy postoupily na přední pozici "omlazujících prostředků". Jsou stabilní, nevyžadují žádné nosiče, bez problémů pronikají do míst, kde se projevuje jejich biologická aktivita. Poslední úspěchy v dermatologii směřují k tomu, že se v tomto rozsahu používají speciální vybrané peptidy, přesněji řečeno biomimetické peptidy. Dokonale napodobují ty, které se přirozeně nachází v pokožce. Jedná se o výsledek hledání takových látek, které nejenže ovlivňují restrukturalizaci kožní tkáně, ale současně i zvyšují její regenerační schopnost a navíc nezpůsobují podráždění. Vzhledem k jejich vlastnostem se používají při různých omlazovacích kúrách, zpevňování postavy, odstraňování celulitidy a pigmentových skvrn. Působení peptidů je bohatě zdokumentováno v mnoha vědeckých publikacích. "Kariéra" peptidů začala v lékařství v chirurgii - používaly se k léčbě ran a dokonale urychlovaly regeneraci tkání. Byly důsledně prozkoumány a jsou absolutně bezpečné.

Kosmetické produkty s peptidy se řadí mezi kosmeceutika, neboli produkty, jejich účinnost se pohybuje v rozmezí kosmetologie a farmakologie. Peptidy v kosmetice jsou nejčastěji tzv. biomimetické peptidy ("peptidomimetika") neboli látky, které věrně napodobují mechanismus působení a účinky způsobené jejich přirozenými ekvivalenty.

Objevil se také pojem "inteligentní peptidy" (IQ peptidy). Tak se označují peptidy s připojeným řetězcem mastné kyseliny (např. palmitové). Přípravek tak lépe proniká přes pokožku a snadněji se dostane k místu určení. Kosmetické peptidy stimulují přirozené fyziologické procesy v kůži, jsou aktivní i v malých koncentracích a splňují požadavky, které se na celém světě kladou na kosmetické komponenty, jako např. dokonalá chemická a mikrobiologická čistota a zaručená stabilita. Další výhodou jsou malé rozměry částic, které peptidům umožní proniknout přes kožní bariéry a není potřeba je uzavírat do transdermálních nosičů.